امروز : دوشنبه ۱۳۹۵ بيست و هفتم دي
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
شماره تماس

اخبـــار

  رشد بی‌رویه جمعیت کلان شهرها در پی‌اقدامات احساسی/ مهاجرت معکوس یک عامل‌اجباری، نه یک برنامه منسجم/ وقتی مردم فرار را برقرار ترجیح می‌دهند

طرح مهاجرت معکوس و یا توقف توسعه جمعیت در کلانشهرها و افزایش جمعیت و توسعه ‌شهری در شهرهای میانی و کوچک، از موضوعاتی است که وزیر راه و شهرسازی بارها بر آن تاکید کرده است.

۱۳۹۵/۹/۲۲  : تاريخ

  تورم مسکن و اقتصاد در مسیر تلاقی

اگر تورم عمومی به مسیر صعودی خود ادامه ندهد و از سوی دیگر رشد قیمت مسکن با زاویه فعلی ادامه یابد، احتمال این‌که این دو خط در سال آینده یکدیگر را قطع کنند وجود دارد.

۱۳۹۵/۹/۲۲  : تاريخ

  تاثیر ترامپ بر بازار خوداتکای مسکن

یک کارشناس اقتصاد مسکن می‌گوید: با توجه به ثبات حاکمیتی در آمریکا، ترامپ اجازه ندارد تحول بزرگی در سیاست خارجی این کشور ایجاد کند و به همین لحاظ اقتصاد ایران در امان خواهد بود و هر نوع برنامه‌ریزی برای بخش مسکن به دست خودمان رقم می‌خورد.

۱۳۹۵/۹/۹  : تاريخ

  رویکرد کشورهای موفق در حوزه پایداری ساختمان/ شروط مهندسان برای قبول مسئولیت معماری پایدار

تفکر « پایداری» و تلاش برای دست یافتن به آن، از زمانی شروع شد که متوجه شدیم به‌ دلیل رشد سریع جمعیت، محیط‌زیست در حال نابودی و منابع روی زمین به قدری محدود است که نمی توان آنها را به صورت نامحدود استفاده کرد و از سوی دیگر، ظرفیت کره زمین برای آلودگی‌های ناشی از فعالیت‌هایی که انجام می شود، محدود است.

۱۳۹۵/۹/۹  : تاريخ

  پاکسازی آلودگی هوا با سرامیک بازیافتی+تصاویر

معماران شرکت ویتنامی H&P برای تنفس بهتر در خانه در محیط‌ شهری هانوی (پایتخت) روشی ارائه کرده‌اند که موجب کاهش عواقب رشد سریع شهرسازی و به تبع آن آلودگی هوا می‌شود.

۱۳۹۵/۹/۲  : تاريخ

  راهکارهای امنیت بخشی به معاملات املاک کلنگی/ رعایت بیست فاکتور قانونی در خرید و فروش املاک

دکترمحمود حقیقت طلب کارشناس مسائل حقوقی املاک با بیان اینکه درزمان انجام معاملات املاک کلنگی لازم است که حتما طرفین معامله حتما به ابعاد حقوقی قضیه دقت جدی داشته باشند درعین حال می گوید: تجربه ثابت کرده است که اگرهریک از متعاملین با دید باز وبا درنظرگرفتن مسایل مختلف وارد گود شوند از بروز بسیاری از مشکلات حقوقی پیشگیری خواهد شد.

۱۳۹۵/۸/۲۵  : تاريخ

  معمار پل طبیعت؛ برنده جایزه معماری آقا خان 2016 شد

لیلا عراقیان در امارات جایزه آقاخان خود را که ماه پیش برای پل طبیعت برنده شده بود دریافت کرد.

۱۳۹۵/۸/۱۸  : تاريخ

  بازار مسکن جهشی می‌شود؟

کارشناسان می‌گویند با توجه به سیاست‌های پولی و بانکی که طی سه سال اخیر در اقتصاد کلان اتخاذ شده است، احتمال اینکه قیمت مسکن مانند دولت قبل یکباره جهش کند بعید به نظر می‌رسد.

۱۳۹۵/۸/۱۸  : تاريخ

  کارشناسان اقتصادی مطرح کردند: سه گام تا رونق مسکن/ بررسی اولین تصویر «پسارکورد» ملکی

بازار مسکن مطابق آنچه صاحب‌نظران این بخش با استناد به شش نشانه اقتصادی، تصویر می‌کنند، از «قعر رکود» فاصله گرفته و مشروط به تکمیل سه گام باقیمانده از سوی سیاست‌گذار، تا پایان سال در مسیر رونق قرار می‌گیرد.

۱۳۹۵/۷/۲۶  : تاريخ

  واکاوی خلوت شدن بازار مسکن در شهریورماه

کاهش ۱۸ درصدی معاملات مسکن شهر تهران در شهریورماه به عنوان مهم‌ترین فصل جابه‌جایی نسبت مردادماه نشان می‌دهد مشتریان نسبت به آینده بازار مسکن تردید دارند.

۱۳۹۵/۷/۱۷  : تاريخ

  بالاترين نرخ افزايش قيمت مسكن در كدام كشور است؟

براساس آمارهاي موجود، تركيه، نيوزلند و كانادا بيشترين نرخ افزايش قيمت مسكن را در جهان دارند در چند ماه گذشته قيمت مسكن در ۱۱ كشور جهان كاهش داشته است.

۱۳۹۵/۶/۲۴  : تاريخ

  بلندمرتبه‌سازی ؛ ضرورتی بی‌ضابطه در کلانشهرها

ساختمان های بلند مرتبه با عنوان کلی رشد عمودی شهر، ضرورتی اجتناب ناپذیر هستند که در یک قرن گذشته چهره شهرهای جهان را تغییر داده است و امروز چرایی احداث این بناها پاسخ خود را پیدا کرده و فقط چگونگی ساخت آنهاست که موافقان و مخالفان را از معماران و شهرسازان گرفته تا جامعه شناسان و مدیران شهری رو در روی یکدیگر نشانده است.

۱۳۹۵/۶/۲۳  : تاريخ

  رونق انبوه‌سازی با روش‌های جدید/ تضامین بانکی عمده‌ترین مانع استقبال از وام مسکن/ بخش خصوصی در انتظار کاهش بیشتر سود بانکی

طی یکی دو سال اخیر به واسطه پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی در راستای ایجاد تنوع تسهیلاتی در هر دو حوزه ساخت و خرید مسکن جهت رونق بازار و خروج آن از رکود، تسهیلات متعددی در این بخش پیش بینی و ابلاغ شده است.

۱۳۹۵/۶/۲۳  : تاريخ

  ظرفیت افزایش قیمت مسکن وجود ندارد/ ثبات بازار تا پایان سال

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به این‌که شهرداری نسبت به پلمب دفاتر املاکی که در واحدهای اداری قرار دارند اقدام می‌کند، گفت: این اقدام شهرداری غیرقانونی است و مشاوران املاک نباید تاوان کاهش درآمدهای شهرداری را بدهند. وی همچنین معتقد است که ظرفیت افزایش قیمت در بازار مسکن وجود ندارد.

۱۳۹۵/۶/۱۶  : تاريخ

  فصلنامه هنر معماری شماره ۴۱، تابستان ۱۳۹۵

شماره چهل و یکم فصلنامه هنر معماری با رویکردی پژوهشی بر طراحی، معماری پایدار و انسان‌دوستانه منتشر گردید.

۱۳۹۵/۶/۱۶  : تاريخ

  بهره‌مندی طرح‌های برتر ایده‌پردازان از خدمات مرکز رشد دانشگاه شریف

دانشگاه صنعتی شریف هشتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف را با هدف ایجاد فرصت برای صاحبان ایده و آشنایی صاحبان صنعت با ایده‌های جدید و خلاقانه برگزار می‌کند.

۱۳۹۵/۶/۳  : تاريخ

  امید مردم به «اقدام و عمل» در حوزه مسکن

عباس آخوندی و تیم مسکنی‌اش در حالی وارد هفته دولت شدند که در یک سال گذشته همچون دو سال قبل از آن درگیر رکود مسکن و اتمام مسکن مهر بودند؛ با این حال افکار عمومی هنوز معتقدند دولت تدبیر و امید برنامه خاصی برای مسکن اقشار پایین ارایه نداده است.

۱۳۹۵/۶/۳  : تاريخ

  انتشار نشریه مهندسی سازه و ساخت

انجمن مهندسی سازه ایران، به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای سطح علمی در حوزه مهندسی سازه و ساخت و ارائه دستاوردهای علمی-پژوهشی پژوهشگران کشور اقدام به انتشار نشریه مهندسی سازه و ساخت نمود

۱۳۹۵/۵/۲۹  : تاريخ

  نرخ زمین، معمای حل نشدنی بازار مسکن ایران

سهم درصدی مسکن از کل هزینه خانوار شهری در ایران به 34 درصد رسیده است. این جدیدترین آماری است که معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه وشهر سازی اعلام کرده و به نظر می رسد نپرداختن به آن بخشی از اصلی ترین چالش های سال‌های گذشته بازار مسکن ایران را تداوم می‌بخشد.

۱۳۹۵/۵/۲۶  : تاريخ

  کلید موفقیت یک مجتمع تجاری

مجتمع تجاری در ایران؛ در سال های اخیر شاهد رشد بیش از پیش ساخت و راه اندازی مجتمع های تجاری در سراسر کشور بوده ایم. اما علاوه بر رشد روز افزون تعداد این مجتمع ها، فقط برخی از آن ها موفق شده و تعداد زیادی بازدید کننده را در خود جای می دهند و الباقی مجتمع ها، دائماً در حال تغییر و تحول واحدهای تجاری هستند.

۱۳۹۵/۵/۱۸  : تاريخ