امروز : دوشنبه ۱۴۰۱ دوم خرداد
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4برج باران یک

تعداد طبقات : 18     ارتفاع برج : 60 متر     شهر:    مشهد
4 ستاره از میانگین نظرات 11 کاربر

4
امتیاز:4/5
تعداد نمایش : 21858معرفی

1- لابی

لابی بسیار بزرگ و زیبای این مجموعه با وسعتی حدودا 500 متر و بلندی 6 متر ارتفاع سقف،شكوه ویژه ای به ورودی این برج داده است. تركیب بندی رویایی طرح ها در كنار مصالح خاص بكار رفته در آن، حس حضور در یک هتل پنج ستاره را تداعی مینماید.

لابی برج باران 1 با تكیه بر ذوق و سلیقه طراحان متخصص در امر طراحی داخلی با تركیبی هنرمندانه از سنگ های خاص (اسلیت هندوستان، اسلپ ها تراورتن و...) و نورپردازی ویژه وآبنماهای خاص، مجموعه ای زیباوچشم نوازرافراهم آورده است.تعریف فضایی برای ملاقات های ویژه كاری ساكنین، نشیمن های مختلف و سكوی نواخت پیانو ، همه و همه نشانگر توجه ویژه طراحان به حفظ آرامش وکاربردی بودن آن است

2- استخر

استخر شنای مجموعه با وسعتی درحدود 400 مترمربع و طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردخود، فضایی باشكوه و آرامش بخش را جهت پر كردن اوقات فراغت برای سنین مختلف مهیا ساخته است. وجود سوناهای خشك و تر، جكوزی بزرگ (جهت آب درمانی)، سالن مجهز بدنسازی و ورزش های ایروبیك، حوضچه بازی كودكان و استخری وسیع و زیبا همراه با سیستم تهویه هوای مطبوع، یكی از بهترین مجموعه های آبی اختصاصی را در اختیار ساكنین قرار می دهد .

3- زمین بازی كودكان

از آنجائیكه هدف اصلی طراحان این برج ارائه الگویی منحصر به فرد با تامین همه نیازهای ساكنین آن بوده، فضایی برای بازی خردسالان و كودكان نیز در مجموعه در نظر گرفته شده است، كه علاوه بر كودكان و خردسالان ساكن در مجموعه كه بصورت منظم تحت نظر مربی از آن بهره خواهند برد، پذیرای كودكان و خردسالان مهمانان مجموعه، در زمان دید و بازدیدها نیز خواهد بود .

4- رستوران-کافی شاپ

در امتداد لابی بسیار زیبا و مجلل برج، رستوران-كافی شاپ مجموعه باوسعت تقریبی 200 مترمربع وجود داردكه علاوه بر دلنشین بودن فضا، به لحاظ عملكردی نیز به گونه ای طراحی شده و مدیریت می گردد كه در کنار تامین تمامی نیازهای روزانه، پذیرایی جشن ها و همنشینی های ساكنین باشد. در ارتباط با بهره برداری از رستوران می توان به ارائه صبحانه سرد و گرم هر روز، ناهار و عصرانه و شام و برگزاری مجالس مختصر میهمانی های ساكنین اشاره كرد .

5- باشگاه ورزشی :

به منظور پركردن اوقات فراغت ساكنین مجموعه، فضاهای استاندارد ورزشی اعم ازسالن بدن سازی، اسكواش، بیلیارد و گیم نت با تجهیزاتی به روز پاسخگوی بخش دیگری از نیازهای ورزشی و تفریحی گروههای سنی مختلف می باشد.

6- كارواش، خشكشویی، خانه داری :

به منظور تامین تمامی نیازهای ساكنین و دلپذیرتر نمودن زندگی در برج باران، فضاهایی چون كارواش تمام اتوماتیك، خشكشویی مرکزی جهت شستشوی البسه بصورت دوره ای و منظم، و همچنین سیستم خانه داری كه در آن افرادی تحت نظر مدیریت بهره برداری بصورت دوره ای وظیفه نظافت و خدمات دهی به واحدها را انجام می دهند نیز تعریف گردیده است. این ویژگی ها زندگی در برج باران را به لحاظ عملكرد نیز همچون زندگی دائم در هتلی پنج ستاره می نماید .

7- پاركینگ: ها

از آنجائیكه محل پارك خودروهاهمیشه یكی از مسائل مهم درساختمانهای مرتفع به حساب می آید،تقریباتمامی واحدهااز حداقل 2 پاركینگ اختصاصی برخوردارند كه در 3 طبقه زیر زمین مجموعه واقع گردیده است. در تمامی طبقات زیرزمین علاوه بر سیستم های اعلام و اطفاء حریق، دوربین های مختلف مداربسته امنیت پاركینگ را تامین نموده است. ساكنین بعدازپارك خودرودسترسی راحتی به آسانسورهایی دارندكه درمركزساختمان جابجائی رابه نحو مطلوبی امكان پذیر ساخته است، پوشش دیوارها و كف پاركینگ ها با سنگهای بسیار زیبا، فضایی بزرگ و وسیع ایجاد نموده كه می تواند در نقش كاربری های دیگر  نیز در شرایط خاص مورد بهره برداری قرار گیرد
مشخصات کامل برج
برج مسکونی باران یک به عنوان اولین الگو از مفهوم زندگی به سبک باران (زندگی دائم در یک هتل پنج ستاره) از ابتدای سال 1390 به بهره برداری رسیده است. این پروژه یکی از برج های مسکونی مرتفع و لوکس در شهر مشهد است که به سبب استفاده از فناوریهای روزصنعت ساختمان دارای ویژگیهای منحصر به فردی در کنار سایر رقبای هم تراز خود در سراسر کشور می باشد و به سبب طراحی‌های ویژه در ساخت و نیز برنامه ریزی‌های انجام یافته برای مدیریت بهره برداری آن، بیشتر تداعی کننده ی یک هتل پنج ستاره است تا آنکه صرفا یک برج مسکونی باشد.
این برج با ارتفاعی در حدود ۶۰ متردر ۱۸ طبقه احداث گردیده است. وجود امکاناتی چون کافی شاپ – رستوران، استخر و مجموعه های آبی، سالن های ورزشی و سرگرمی مانند بیلیارد، اسکواش و گیم نت، مهد کودک، خشکشویی مرکزی و کارواش و . . . که همگی تحت مدیریتی یکپارچه راهبری می گردد، زمینه ساز تجربه ای متفاوت برای ساکنین می باشد. این فضاهای مسکونی، رفاهی وخدماتی در زیربنایی به مساحت حدودا ۱۶۰۰۰ مترمربع مجتمع گردیده است.
 
 
ویژگی های معماری
توزیع و تیپ بندی واحدها به گونه ای طراحی گردیده كه سلیقه مشتریان را براساس نیاز و قدرت خرید آنها تامین نماید .تعداد ۳۸ واحد‌های مسکونی به وسعت‌های ۱۸۰، ۲۴۰، ۲۷۰، ۳۵۰، ۵۵۰، ۶۵۰ متر مربع در این برج طراحی و ساخته شده است.
 
از امتیازات خاص این پروژه، توجه ویژه‌ای است که در تعریف و طراحی فضاهای عمومی شده است. این فضا‌ها حدود ۳۰ % از کل زیربنا را شامل گردیده و در طراحی هرکدام از بخش‌ها از تجربه افراد و مجموعه‌های مختلف بهره گرفته شده است . لازم به ذكر است كلیه این فضاها صرفا برای استفاده اختصاصی ساكنین طراح و ساخته شده اند
 
امکانات و خدمات
امکانات و تجهیزات

1. مجموعا دو دستگاه آسانسور بزرگ، مدرن و بسیار لوكس مجهز به سیستم كدینگ (كد مخصوص هر طبقه) با حركت در قسمت میانی ساختمان برج، وظیفه جابجایی ساكنین محترم را برعهده خواهند داشت

2.توجه به مسائل مربوط به کاهش مصرف و افزایش راندمان انرژی از نكات بسیار مهم در طراحی پروژه برج مسكونی باران بوده است. تا به آنجا که این مساله منجر به دریافت اعتبارنامه و انتخاب  برجمسکونی باران1 به عنوان بنای برتر سال 1389 در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی و تاسیسات گردیده است.

3.این پروژه با استفاده از جدیدترین تكنولوژی دیگ های آب گرم استاندارد و چیلرهای جذبی، از شركت ساكورای ژاپن و بوستر پمپ های ایتالیایی و در نهایت سیستم مانیتورینگ کامل موتور خانه (دارای قابلیت كنترل مکانیزه و برنامه پذیری) مجموعه ای از تجهیزات و امکاناتی را فراهم نموده که زندگی توام  با آسایش را برای ساکنین فراهم سازد.

4.مخزن ذخیره آب آتش نشانی به میزان 40 مترمكعب .

5.مخزن ذخیره آب مصرفی به میزان 30 مترمكعب، به همراه سیستم آبرسانی (سرد و گرم) تحت فشار جهت تامین فشار آب لازم دركلیه طبقات .

6.دستگاه دیزل ژنراتور برق جهت تامین برق اضطراری مجموعه .

7.دستگاه های كامل تصفیه آب .

8.دستگاه های هواساز جهت تامین هوای تازه در مكان های ورزشی، سالن استخر، سالن بیلیارد و اسكواش.

9.سیستم مانیتورینگ آدرس پذیر اعلام حریق كه با حساسیت زیاد وجود دود یا آتش را در هر مکانی اعلام می نماید. 

10.كاهش مصرف انرژی بوسیله رعایت نكات مبحث 19 ساختمان با استفاده از جداره های عایق در دیوارها و نیز استفاده از شیشه های دوجداره در پنجره ها. 

11.سیستم گرمایش و سرمایش مركزی (چیلرهای جذبی ) با سیستم فن كوئل های دیجیتال خود كنترل 2009 .

12.سیستم حفاظتی دوربین های مدار بسته با بهره گیری از حدودا 60 عدد دوربین در محوطه بیرونی برج و فضاهای عمومی داخلی آن  شامل ( لابی، بیزنس كلاب، بازی كودكان، انباری ها،  پاركینگ ها و محوطه  راه رو های طبقات ) كه وظیفه تامین امنیت ساكنین برج را با تاكید بر حفظ حریم های خصوصی بر عهده دارد. 

13.سیستم BMS  جهت كنترل نور واحدها و كاهش مصرف انرژی كه بصورت ریموت در داخل واحدها کارگذارده شده و قابل توسعه به كنترل سایر تجهیزات برقی بنا بر خواست ساكنین نیز خواهد بود .

14. سیستم آدرس پذیر اعلام و اطفاء حریق با تكنولوژی Rafiki  انگلستان كه وجود دود را در هر مكان نمایش داده و در صورت بروز آتش سوزی، سیستم خودكار بارش آب (sprinkler)  حریق را خاموش خواهد نمود . 

15. پد استاندارد هلیكوپتر برای امداد رسانی در صورت رخداد سوانح طبیعی .

16. موتورخانه مركزی كاملا مانیتور شده برای اولین بار در مشهد .

17.جهت تامین امنیت نیز  با تحلیل روشهای نوین تامین امنیت و برقراری جلسات مشترك با شركت های دست اندر كار در این زمینه، در 5 سطح تمهیداتی به شرح زیر فراهم گردیده است.

o                                            سیستم نگهباتی و حراست فیزیکی شبانه روزی.

o                                            درب ضد سرقت ورودی به مجموعه برج .

o                                             ارائه كارت هوشمند آسانسور به میهمانان ساكنین.

o                                             شبكه دوربین های مدار بسته.

 قفل رمز دار درب ورودی واحدها مجهز به سیستم های كارت هوشمند


سیستم مدیریت بهره برداری وخدمات پس از فروش

آنچه از آغاز بیش از همه امور مورد توجه دست اندركاران این پروژه بوده، چگونگی مدیریت بهره برداری برج پس از تحویل واحدها به ساكنین است. بررسی عملكردی برجهای بزرگ مسكونی نشان میدهد، در صورت نبود مدیریتی منظم و با برنامه، عملكرد عالیترین امكانات رفاهی و خدماتی نیز با مشكل مواجه خواهد شد، بنابراین از همان آغازین روزهای برنامه ریزی و طراحی در این برج، راه حل ها و مكانیسم های مختلفی جهت بهره برداری مناسب ساكنین و مدیریت امكانات رفاهی و خدماتی مجموعه مورد بررسی قرار گرفت، نتیجه اینكه برای حفظ اعتماد مشتریان برج، گروه مهندسی باران، با انتخاب مجموعه ای از افراد مجرب و خوش نام برای بخش های مختلف، نظارت مستقیم بر عملكرد این بخش ها را برای مدت 10سال بر عهده گرفته است.

1.                  تاکسی سرویسهای اختصاصی برج (VIP services) جهت ارائه انواع خدماتی چون سرویس مدارس، سرویس کار، خدمات کار‌پردازی و سایر جابجایی‌های ساکنین و میهمانان ایشان.

2.                  سیستم یکپارچه طیف متنوعی از خدمات عمومی برج بصورت شبانه روزی اعم از دریافت سفارشات و درخواست های ساکنین و پیگیری آنها، مدیریت خرید ها و تحویل آنها به درب منزل، مدیریت پارکینگ ها( پارکمن)، نظافت برنامه ریزی شده جزء به جزء اماکن عمومی برج و ...

3.                  سرویس خانه داری جهت نظافت دوره‌ای واحد‌های مسکونی.

4.                  سیستم یکپارچه نگهداری، راهبری و نظارت بر تجهیزات تاسیساتی برج بصورت شبانه روزی.

5.                  سیستم مدیریت تفریحات، جشن‌ها، سالگرد‌ها، مسافرت‌ها، اوقات فراغت و...

6.                  حضور مستمر مربی کودک جهت انجام برنامه ریزی‌ و مدیریت مهدکودک داخلی برج.

7.                  سیستم مالی و حسابداری مرکزی برج جهت محاسبه و ارائه دقیق و منظم گزارشات مالی و ارائه طیف متنوعی از خدمات مالی به ساکنین.

شرح تفصیلی مربوط به حوزه معاونت بهره برداری  و خدمات پس از فروش در پیوند خدمات مندرج می باشد. 

 حق شارژ :

به منظور پوشش هزینه های عمومی ساختمان و خدمات مورد اشاره، هر یك از ساكنین مبلغی به عنوان ودیعه حق شارژ به صورت قرض الحسنه و در هنگام تحویل گرفتن آپارتمان پرداخت نموده اند كه با تجمیع این مبالغ و با سود ناشی از آن، كل شارژ ساختمان تامین می گردد. ضمنا مبلغ مذكور در صورت فروش مجدد هر یك از واحد ها قابل عودت می باشد.
موقعیت جغرافیایی
در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵۰۰ مترمربع در یکی از نقاط برگزیده شهر مشهد (بلوار هاشمیه) احداث گردیده است. امکان دسترسی آسان به محورهای ارتباطی، دسترسی به خط مرکزی مترو و دیگر زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی و برخورداری از آب و هوای کوهپایه‌های مجاور از مزایای جانمایی شهری این پروژه می‌باشد.
نظرات
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۸
عالی بود .لطفا عکس از فضای بیرون و داخل هم گذاشته شود
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲
خیلی عالی هست بیشتر عکس از نما برج وداخل ان
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۸/۲۵
سلام با تشکر از اطلاعات مفیدتان
خواهشا عکس از نماهای خارجی مجتمع هم بگذارید
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۴/۱/۲۴
بسیار عالی هستن.فقط ممنون میشم اگه نقشه های فنی بیشتری بزارید، مثلا مقاطعش رو.
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۳/۸/۷
بسیارعالی وشگفت انگیز امیدوارم موفقیت های بیشتری درراه باشد.
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۳/۷/۳۰
ممنون از itiss لطفا تصاویر بیشتری بزارین
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۳/۷/۳۰
برادرم یکی از واحد های این برج خریده کرده و خیلی راضیه
نظر شما
امتياز کاربران 4 از 5