امروز : چهارشنبه ۱۴۰۱ شانزدهم آذر
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4بازار چارسو

تعداد طبقات : +6 -7     ارتفاع برج : 20 متر     شهر:    تهران
5 ستاره از میانگین نظرات 1 کاربر

5
امتیاز:5/5
تعداد نمایش : 10602معرفی
بازار چارسو در زمینی به مساحت 5700 متر مربع در منطقه 12 شهرداری، تقاطع خیابان جمهوری اسلامی و حافظ توسط شرکت امید نیک احداث شده است.صنف تخصصی بازار چارسو تهران موبایل، کامپیوتر، صوتی تصویری و لوازم خانگی زمینه اصلی فعالیت تجاری این بازار می باشد و چندین برند معروف در آن نمایندگی دارند. معماری اکسپرسیونیستی این بنا به شکل سه تکه نامنظم بر روی هم لغزیده و پیاده روی وسیع شمالی جلب توجه می کند.
این بازار در ۶ طبقه روی زمین و یک طبقه تجاری زیرهمکف و هفت طبقه پارکینگ زیرزمین با ظرفیت ۱۰۰۰ اتومبیل ساخته شده است. پردیس سینمایی آن در طبقه ششم دارای یک سالن با ۴۰۰ صندلی و چهار سالن با ۱۲۵ صندلی و در مجموع پنج سالن سینما با ۹۰۰ صندلی می باشد.  علاقمندان به موبایل، کامپیوتر و سایر اقلام دیجیتالی می توانند علاوه بر پاساژ علاءالدین و بازار موبایل ایران به این بازار جدید التاسیس نیز سری بزنند.
.شرکت امید نیک در چندین پروژه بعنوان سازنده ( Developer ) و مجری حضور داشته است. این شرکت در پروژه بازارچارسو به نمایندگی و وکالت تام‌الاختیار مالکان و سرمایه گذار" بنیاد پانزده خرداد"، به عنوان سازنده و مدیر پیمان فعالیت می‌کند.
 
کارفرما: شرکت امید نیک کیش
مشاور معماری و طراح: استودیو بن سار شهر
پیمانکار اصلی: شرکت ارشد سازه توس - هنزا
پیمانکاران فرعی:
شرکت روف تراس: یکی از چهار شرکت برتر در زمینه ساخت و نصب اسکلت فلزی با رکورد ساخت 2400 تن اسکلت فلزی در ماه
شرکت زمین ران روش: مجری عملیات گود برداری و تحکیم گود به روش EPC 
مشارکت شرکت‌های ارشد سازه توس و راه سازی ساختمان هنزا: دارای رتبه 1 در زمینه ابنیه، اجرای فوندانسیون و اجرای دیوار حائل و سقف ها  به روش عرشه فولادی 
مهندسان مشاور سانو: آزمایشات و مطالعات مکانیک خاک و آزمایشات بتن
ناظران یکتا پولاد آزما: بازرس جوش و نصب اسکلت فلزی 
مشخصات کامل برج
15000 متر فضای تجاری 
330 باب مغازه(موبایل | کامپیوتر | صوتی تصویری | لوازم خانگی)
1000 واحد پارکینگ 
2500 متر انبار تجاری
یک طبقه ویژه غذاخوری های متنوع (Food Court)
5 سالن سینما با ظرفیت 900 نفر (پردیس سینمایی)
8 آسانسور با ظرفیت 8 الی 15 نفر و 2 آسانسور حمل بار با ظرفیت 3 تن
16 دستگاه پله برقی در نقاط مختلف طبقات
90 سرویس بهداشتی در نقاط مختلف طبقا
ویژگی های معماری

ایده شکل گیری 
بخش مرکزی هر شهر، پر هیاهوترین و دیدنی‏ترین قسمت آن به شمار می‌آید،  و گشت و گذار در بخش مرکزی هر شهر اولین هدف بسیاری از بازدید کنندگان است.  در مرکز شهر تهران نیز شاهد مجموعه‌ای بسیار متنوع از بناهای تاریخی، ادارات دولتی، مراکز تجاری، مجموعه‌های فرهنگی، سفارتخانه‌ها و مراکز آموزشی هستیم که حکایت از ظرفیت بسیار بالای این بخش از شهر برای راه اندازی مجموعه‌‏های بزرگ شهری دارد.
ایده بازار چارسو بر اساس توجه به ظرفیت‏ های نهفته در این بخش از شهر تهران و تجدید حیات دوباره آن از طریق ایجاد یک مرکز تجاری با رویکرد تلفیق فعالیت های تجاری، فرهنگی و تفریحی شکل گرفته است.  موقعیت مجموعه در تقاطع خیابان های  جمهوری اسلامی و حافظ به عنوان یک مولفه شاخص شهری و در میان بورس کالاهایی نظیر موبایل، لوازم صوتی و تصویری، لوازم خانگی، کامپیوتر و لوازم جانبی از یک طرف،  و با تکیه بر عملکردهایی در داخل مجموعه مانند رستوران‌ها، سالن‌های سینما، فروش محصولات فرهنگی، کافی شاپ و فضای بازی بچهها از طرف دیگر حکایت از اهمیت قرارگیری بازار چارسو در این بخش خاص از شهر تهران است.
پیش بینی پارکینگ با ظرفیت 1000 اتومبیل،  با رفع یکی از مهمترین معضلات مراجعه به مرکز شهر حضور مخاطبان خود را از اقصی نقاط شهر تسهیل می نماید.  بر همین اساس حجم ساختمان نیز با لغزش قسمت میانی به 3 لایه تقسیم می‌شود. در قسمت پایین و شفاف شاهد استقرار فروشگاه‌های تجاری بزرگ، در قسمت میانی شاهد قرارگیری فروشگاه‌های تجاری کوچک و در قسمت فوقانی و نیمه شفاف شاهد قرار گیری رستوران و سالن های سینما با چشم اندازی به بافت منطقه هستیم.  همجواری لایه میانی در کنار پل هوایی حاکی از ارتباط مجموعه با محیط اطراف است.
قرار گیری یک void (فضای خالی) بزرگ مرکزی و حرکت متنوع پله های برقی در اطراف آن ضمن ایجاد یک‌پارچگی در میان عملکردهای مختلف، حرکت بین طبقات را برای بازدید کنندگان به یک موضوع و تجربه خاص تبدیل کرده است.  با این هدف که مراجعه کنندگان به بخش مرکزی شهر با مراجعه به این بازار تجربه‌ای فراتر از خرید را به خاطر بسپارند. 

ویژگی های معماری مجموعه 
خوانایی  |  تامین استانداردهایی فراتر از ضوابط موجود  |  سهولت دسترسی و جابجایی داخل مجموعه

مراحل اجرای پروژه
آنچه در مورد پروژه می توان بصورت شاخص مورد ارزیابی قرار داد، انتخاب روش طرح و اجرای همزمان (Fast Track) است. به دلیل تاکید سرمایه گذاز پروژه در اجرای سریع، علیرغم ایجاد هزینه‌های بالا و صعوبت اجرایی بیشتری که این روش به پروژه تحمیل می‌نمود، شرکت امید نیک کیش با اتخاذ این رویکرد در روند ساخت، زمینه را برای بهره‌برداری هر چه زودتر از مجموعه فراهم کرد.  در این رویکرد ضمن کنار گذاشتن روش‌های سنتی در مراحل طراحی، ارائه فشار مضاعف به تیم‌های مدیریتی، طراحی و ساخت وارد می‌گردد تا اجرای پروژه بدون وقفه ادامه یافته و کیفیت قربانی سرعت ساخت نشود.  ناگفته پیداست که شرط موفقیت چنین روشی هماهنگی کامل کلیه ارکان پروژه است. 
۱. گودبرداری و تحکیم:
یکی از مهمترین دغدغه های مجریان این پروژه تامین پارکینگ مورد نیاز و استفاده حداکثری از فضای زیرین زمین برای تحقق این مهم بوده است. به علت قرارگیری محل اجرای پروژه در منطقه مرکزی تهران و فرسودگی بافت ساختمان های مجاور و همچنین وجود پل حافظ، حساسیت بسیار زیادی در طراحی و نحوه اجرای خاکبرداری توسط مهندسین و تصمیم گیران پروژه لحاظ گردید و طرحی مورد تصویب قرار گرفت که بالاترین ضریب ایمنی را برای پروژه، ساختمان‌های مجاور و عابرین پیاده فراهم آورد. این طراحی استفاده همزمان از روش های تحکیم خاک شامل اجرای 57 حلقه شمع با عمق 32 متر در پیرامون پروژه، اجرای نیلینگ (Nailing) و انکوراژ (Anchorage) جمعا به طول 22129 متر و شات کریت (Shot Crete) به سطح 8639 متر مربع را در دستور کار قرار داد و موفق به انجام خاکبرداری به حجم 175 هزار متر مکعب به عمق 30 متر شده است.
۲.فونداسیون:
برای افزایش ضریب ایمنی و سرعت اجرای کار، فونداسیون پروژه بصورت یکپارچه و در حجم 8500 متر مکعب اجرا گردید. استفاده از بهترین و با کیفیت ترین کارخانه تولید بتن در تهران و همچنین آزمایش‌های مکرر از مواد اولیه، اختلاط، میزان روان بودن بتن و نظارت بر نحوه اجرا باعث شد بتن نهایی با قدرت مقاومت دو برابری در مقایسه با حد مجاز استاندارد، اجرا و آماده بارگذاری گردد.
۳.سازه:
یکی از جدیدترین و مقاوم ترین روش های ساخت سازه و اسکلت پروژه‌های بزرگ، استفاده از اسکلت‌های فلزی صنعتی و اتصال و نصب آن به روش پیچ و مهره است. خوشبختانه در ایران کارگاه‌ها و کارخانجات متعددی در حال ساخت این نوع سازه‌ها هستند، لیکن تعداد کمی از این کارخانجات قابلیت تولید کاملا صنعتی و بصورت اتوماتیک در حجم تولید بالای 2 هزار تن در ماه را دارا می‌باشند.  تصمیم تیم مدیریت این پروژه که کیفیت و زمان را دو اولویت اصلی پیشبرد کار قرار داده است، عقد قرارداد با یکی از سه شرکت مطرح در ساخت این نوع از سازه‌ها بود.
۴.تاسيسات و امکانات بازار چارسو:
سيستم تهویه هوای  JetFan- Novenco | آسانسور Kone | پله برقی Kone
۵.سرمایش و گرمایش:
چيلر سنچوری 
امکانات و خدمات
  • فود کورت
  • پردیس سینمایی با 5 سالن
  • 7 طبقه پارکینگ
  • انبار
  • سیستم سرمایش و گرمایش
  • ۱۶ دستگاه پله برقی در نقاط مختلف طبقات
  •  ۸ آسانسور با ظرفیت ۸ الی ۱۵ نفر و ۲ آسانسور حمل بار با ظرفیت ۳ تن
  • ۹۰ سرویس بهداشتی در نقاط مختلف طبقات
پلان ها
موقعیت جغرافیایی
تهران، ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان جمهوری اسلامی و حافظ
 
 
جهت خرید مجتمع بازار چارسو تهران، خرید واحد تجاری در تهران، خرید ملک در تهران، خرید برج در تهران،خرید آپارتمان اقامتی در تهران،اطلاع از قیمت برج های لوکس تهران و سایر برج ها و مجتمع های مسکونی،تجاری،اداری در تهران،مشهد،تبریز،اصفهان،کیش،شیراز و ... با آیتیس در تماس باشید. 
نظرات
  3/ 5
تاریخ: ۱۳۹۵/۹/۲۹
بسیار ممنون از اطلاعات ارائه شده
اطلاعات کامل می شد اگر پلانها نیز می بود
نظر شما
امتياز کاربران 5 از 5