امروز : چهارشنبه ۱۳۹۹ بيست فروردين
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران
سامانه اطلاع رسانی و خرید و فروش برج ها و مجتمع های تجاری ایران

0912 396 7400  کارگزاری فروش - پروژه های تهران
0912 021 2159
021-88621823-4


 پنت هاوس، قصرهایی بر فراز سقف آسمان

تاريخ : ۱۳۹۳/۷/۶

نام پنت هاوس تداعی کننده زندگی تجملاتی و اشرافی است و امروزه همگان می دانند که زندگی در پنت هاوس یک برج در کار هر کسی نیست و الزاما باید از رفاه مالی چشمگیری برخوردار بود تا بتوان چنین فضای رویایی و بی نظیری را برای زندگی انتخاب کرد.

شاید تا چندین سال پیش پنت هاوس نشینی چندان مد نبود اما از وقتی برج های سر به فلک کشیده در خیابان های شهرهای بزرگ کشور ظهور کردند، پنت هاوس هم به فایلی ثابت در میان فایل های بنگاه ها و معامله این واحد مسکونی به یکی از پرسودترین معاملات در آژانس های مسکن تبدیل شد. امکانات موجود در این واحد مسکونی لوکس به همراه موقعیت مکانی خاص و مناطقی که برج ها در آن ساخته شده اند از عوامل اصلی گران قیمت بودن پنت هاوس محسوب می شوند که زندگی در آن را تبدیل به رویایی کرده که فقط عده انگشت شماری از مردم توانایی رسیدن به آن را پیدا می کنند.

پیشینه این مکان رویایی برمی گردد به سالیان دور که «پنت هاوس» به انباري ها يا اتاقک هايي گفته مي شد که به سقف خانه ها اضافه شده و به د ليل اين که با پله هاي زياد از طبقات اصلي ساختمان جدا مي شد ، گاهي براي محل اقامت خد متکاران نيز مورد استفاد ه قرار مي گرفت که با بلندتر شدن برج ها و نصب آسانسور و دسترسی آسان تر به این واحد، تبدیل به فوقاني ترين طبقه يك ساختمان شد كه به صورت ويژه و مجلل ساخته مي شود و از امكاناتي نظير زاويه د يد و تراس هاي روباز برخورد ار است. امروزه سازند گان برج هاي بلند ، اوج هنر خود را د ر اين گونه آپارتمان ها به رخ مي كشند.

با این حال زماني در گذشته هاي نه چند ان د ور پنت هاوس ها جذابيت و خواهان زياد ي ند اشتند ، از اين رو هيچ خريداري حاضر نمي شد براي خريد يک پنت هاوس مد تي منتظر بماند، اما اين روزها پنت هاوس ها نقد شوند ه اند و گرانبها اما د يگر كسي حاضر نيست ساختمان مجلل خود را به راحتي بفروشد و گاه متقاضیان این مکان مجلل مدت ها در انتظار رسیدن به کعبه آمال خود می مانند و درنهایت با پرداختن مبلغی معادل چند برابر یک واحد مسکونی دیگر در همان منطقه، به خواسته خود می رسند.

بنابر اظهارات یکی از پنت هاوس نشینان، اگر کسی پنت هاوس خود را بفروشد به راحتی نمی تواند پنت هاوس دیگری بخرد و به همین علت تعداد كم موارد فروش پنت هاوس دلیل عمده محبوبیت پنت هاوس نزد مالكانش است، بنابراین وقتی كسی یك پنت هاوس می خرد به راحتی آن را از دست نمی دهد چون یك پنت هاوس با هیچ چیز دیگر قابل تعویض نیست.

به گفته فعالان در آژانس مسکن مناطقی که برج های بلند و پنت هاوس های زیبا دارند، این پنت هاوس ها مشتریان خاص خود را دارند و تقریبا در صورت به دست آوردن پنت هاوس موردنظر خود به سختی از آن دل می کنند و حاضر به فروش پنت هاوس آن می شوند و متقاضیان جدید باید منتظر بمانند تا برج های در حال ساخت آماده تحویل شوند و بسیاری از آنها این واحد ها را پیش خرید می کنند.

پنت هاوس ها امکانات خاصی مثل تراس وسیع با چشم انداز ۳۶۰درجه، استخرهای اختصاصی، سونا و جكوزي، معماری شگفت انگیز، اتاق خواب های متعدد و زیبا، سالن بیلیارد یا سینمای سه بعدی، لابی و تالار میهمانی مجلل، پارکینگ های متعدد و آسانسور اختصاصی، در بعضی موارد دستگیره و شیرآلات طلا، سالن ورزش، کتابخانه، آشپزخانه فول فرنیش، اتاق کار، د ر و پنجره برقي و... دارند که البته در بسیاری از این واحد ها امکانات بیشتری هم وجود دارد که با توجه به امکانات و فضای مشاعات قیمت آن نیز تغییر خواهد کرد.

معمولا پنت هاوس ها بزرگترین واحد مسکونی در برج ها محسوب می شوند و فضایی برابر چند واحد یک برج را شامل می شوند و برج هایی هستند که ۱۴۰۰متر پنت هاوس دارند و می توان تصور کرد که قیمت این پنت هاوس ها با احتساب متری ۲۵میلیون تومان، تا چه اندازه نجومی خواهد بود.

در حال حاضر قیمت خرید و فروش پنت هاوس در مناطق مختلف تهران در حدود قیمتی هر مترمربع ۱۰ تا ۳۰میلیون تومان برآورد شده است که این مبلغ سال به سال بالاتر رفته و البته سال ساخت پنت هاوس هم روی قیمت آن تاثیر می گذارد و هرچه سن آن کمتر باشد مبلغ هنگفت تری باید برای خرید آن پرداخت شود و اختلاف قيمت بين پنت هاوس كليد نخورده با پنت هاوس چند سال ساخت متري ۵ تا ۷ميليون تومان برآورد شده است و به گفته فعالان در این بخش ارزش پنت هاوس از سال گذشته تاکنون نزديك به ۲برابر شده است.

مناطقی هم که پنت هاوس های معروف تهران را در خود جای داده اند، شامل خیابان فرشته، منطقه نیاوران، الهیه، سعادت آباد، زعفرانیه، فرمانیه، اقدسیه و ولنجک می شود. البته در مناطق دیگر هم برج های بلند و پنت هاوس دیده می شود، اما تجمع برج های لوکس و مجلل تهران در منطقه یک و از محدوده پل پارک وی به بالاست.

گاهی پیش می آید که صاحب بعضی از پنت هاوس ها واحد های لوکس خود را برای رهن و اجاره در اختیار آژانس های مسکن قرار می دهند و بنابر این گزارش، مبلغ رهن هر پنت هاوس معادل یک پنجم قیمت کل آن است و با توجه به مبالغ میلیاردی این واحد ها، می توان فهمید که چه مبلغ هنگفتی برای رهن یک پنت هاوس لازم است. گفتنی است در حال حاضر پنت هاوس هایی با مبالغ ۸۰۰میلیون تومان به بالا جهت رهن در برخی آژانس های مسکن در مناطق یاد شده وجود دارد و متقاضیان می توانند طعم زندگی در یک پنت هاوس چند میلیارد تومانی را با مبلغی زیر یک میلیارد تومان، برای حداقل یک سال تجربه کنند.

جایگاه گران ترین پنت هاوسی که در حال حاضر وجود دارد، به پنت هاوسی در منطقه کامرانیه تعلق دارد. از امکانات ویژه و خاص این واحد مسکونی مجلل و اشرافی می توان به سالن سینمای سه بعدی با سیستم صوتی دالبی ساراند، سالن بیلیارد با میز اسنوکر، دو فضای مجزا با مساحت بالغ بر ۵۰۰مترمربع جهت استخر، سالن Gym با دستگاه ورزشی، کنترلرهای هوشمند ABB با امکان تنظیم دما، نور، صدا یا موسیقی اشاره کرد. در آشپزخانه آن هم از تجهیزات اجاق گاز، فر، مایکروویو، قهوه ساز و ماشین ظرفشویی استفاده شده که همگی توسط یک برند آلمانی معروف ساخته شده اند. سازندگان برج می گویند این سازه تا ۸.۶ درجه در مقیاس ریشتر در برابر زلزله مقاوم است!

این پنت هاوس ۱۴۰۰متری به صورت دوبلکس در طبقات ۱۴ و ۱۵برج قرار گرفته که در طبقه چهاردهم Master Bedroom، یک سوییت مستقل با در مجزا، آشپزخانه، سالن غذاخوری، TV Room و فضای سبز قرار گرفته است. چهار اتاق خواب دیگر همراه سایر فضاهای پذیرایی، در طبقه۱۵ قرار گرفته است. ضمن این که این ساختمان به سیستم شست وشوی نما و پنجره مجهز است و قیمت فروش این واحد رویایی ۲۳میلیارد تومان برآورد شده است که بالاترین مبلغ برای پنت هاوس در تهران محسوب می شود.

جایگاه بعدی به پنت هاوسی واقع در مجتمعی لوکس در خیابان الهیه تعلق دارد. این مجتمع در زمینی به وسعت حدود ۸۰۰۰متر مربع با تنوع متراژ آپارتمان ها از ۲۶۰ الی ۵۵۰مترمربع ساخته شده است که فضایی بیش از ۵۰۰۰مترمربع محوطه و فضای سبز در اطراف برج شامل محیط های جذاب، آب نما، آبشار های زیبا و نیز جاده تندرستی و پیست دوچرخه سواری است. قیمت واحد های این برج از متری ۱۵میلیون تومان است و به بالای متری ۳۰میلیون تومان هم می رسد و گران ترین قسمت برج همان پنت هاوس هایی است که در نوک برج و طبقات بالایی قرار دارند.

این برج امکاناتی نظیر لابی بزرگ و مجلل، مشاعات بی نظیر، استفاده از بهترین مصالح ساختمانی نظیر شیر آلاتی که روی آن آب طلا کار شده است همراه امکاناتی چون کیترینگ، کارواش ماشین، خشکشویی، رستوران و سالن ورزشی و... دارد. ضمن این که این ساختمان از گارد ویژه ای برخوردار است که ورود و خروج از آن به راحتی امکان پذیر نیست. درهای ورودی به شکلی که امروزه همه درها دارای ریموت هستند، نیست. بلکه درها با شماره پلاک هر ماشین به صورت دیجیتال باز می شود و دیگر احتیاج به ریموت نیست.

یکی دیگر از گران ترین پنت هاوس های تهران، پنت هاوسی در خیابان فرشته است كه ۱۲میلیارد تومان قیمت دارد. این پنت هاوس ۸۰۰متری با ۵۰۰متر تراس مشجر به چهار طرف شهر دید داشته و هفت اتاق خواب دارد. البته در مقایسه با گران ترین پنت هاوس دنیا كوچك بوده ولی امكانات رفاهی آن با پنت هاوس های معروف دنیا برابری می كند.

همچنین لوکس ترین پنت هاوس طلاکوب شده پایتخت هم در خیابان فرشته با ۴۵۰متر زیربنا و ۸۰متر تراس در طبقه پانزدهم یک ساختمان قرار گرفته که دارای سقفی گنبدی با ارتفاع بیش از پنج متر و پنج اتاق خواب است. این پنت هاوس علاوه بر سوییت و دفتر کار دارای دیوارهای طلاکوب شده، طراحی منحصربه فرد، استخر اختصاصی داخل واحد، ۲۰۰۰متر لابی و تالار میهمانی است. از دیگر ویژگی های منحصربه فرد این پنت هاوس حیاط سازی ویژه آن با آبشار، برکه، آلاچیق و همچنین سالن ورزشی مخصوص بیلیارد و زمین تنیس است. علاوه بر این، پنت هاوس طلاکوب شده پایتخت، دارای سینمای سه بعدی و پنج پارکینگ اختصاصی و آسانسور اختصاصی نیز هست. این واحد در حال حاضر متری ۱۲میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

بنابر این گزارش، یکی از سوپرلوکس ترین پنت هاوس های موجود در تهران که در منطقه فرمانیه ساخته شده، پنت هاوسی با ۱۳۰۰مترمربع مساحت و ۲۰۰۰مترمربع تراس با تمامی امکانات رفاهی و تفریحی (استخر، سالن ورزش، ۶ لاین آسانسور، ارتفاع سقف ۴.۶۰، آلاچیق، سینما، سالن بیلیارد و غیره) است که به قیمت متری ۲۵میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است. به تاکید یکی از فعالان بازار مسکن در منطقه، ۲۵میلیون تومان تنها قیمت هر مترمربع مساحت داخل پنت هاوس است و قیمت هر متر از ۲۰۰۰مترمربع تراس نیز جداگانه قیمت گذاری می شود، درواقع خریدار باید برای هر متر از ۳۳۰۰مترمربع نیز ۲۵میلیون تومان پرداخت کند.

به غیر از مواردی که ذکر شد، چهار پنت هاوس معروف دیگر تهران در نیاوران قرار دارند كه با ۳۰۰متر تراس به تمام نقاط تهران دید كامل داشته و دارای سونا، جكوزی و استخر خصوصی هستند. یک پنت هاوس معروف دیگر در الهیه واقع شده كه بیشتر مردم و برج سازان از آن به عنوان یکی از زیباترین پنت هاوس های تهران یاد می كنند. پنت هاوس زعفرانیه، یكی دیگر از پنت هاوس های معروف تهران است كه یک واحد ۴۸۰متری به همراه ۲۰۰مترمربع تراس و پنج پارکینگ به علاوه مشاعات لوکس، متری ۱۲میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است و بالای ۵میلیاردتومان قیمت دارد و به زیباترین شكل كوه های شمال تهران را برای ساكنانش به تصویر می كشد. پنت هاوس های كوه نور، ثارالله و پنت هاوس سعادت آباد نیز از دیگر پنت هاوس های معروف تهران هستند که قیمت آنها سال به سال بیشتر می شود و تا یک سال پیش و قبل از ساخته شدن پنت هاوس ۲۳میلیارد تومانی، به عنوان گران ترین پنت هاوس های تهران از آنها یاد می شد.

لازم به ذکر است که با وجود آن که معمولا پنت هاوس از آن دسته واحدهایی است که کمتر پیش می آید برای مدت طولانی بدون مشتری بماند و به محض سپرده شدن این واحد ها به آژانس های مسکن منطقه به قول خودشان مشتری پایش خوابیده و به سرعت فروش یا اجاره می رود، اما گاه دیده می شود که در بین فایل های پنت هاوس های فروشی، فایل هایی هستند که نزدیک به دو سال است که از سپرده شدن آنها به بازار می گذرد اما همچنان به فروش نرفته اند و مالکان این واحدها از آن دسته از فروشنده هایی هستند که برای فروش واحدشان عجله ای ندارند و هر چقدر در بازار باقی بمانند خشنود هم می شوند، زیرا آنها بر این باورند که قیمت پنت هاوس سال به سال رشد می کند و آنها ضرر نخواهند کرد.

همچنین شارژ ماهانه این پنت هاوس ها براساس متراژ یا تصمیم هیات مدیره براساس هزینه های ساختمان تعیین شده و مبلغ شارژ در حال حاضر از مبلغی بین ۳هزار تا ۵هزار تومان برای هر مترمربع محاسبه می شود و با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید که شارژ یک پنت هاوس ۱۰۰۰متری مبلغی بین ۳ تا ۵ میلیون تومان در ماه است.

جالب است بدانید گران ترین پنت هاوس دنیا پنت هاوسی است سه طبقه در نیویورك كه در سال۲۰۰۶ به قیمت ۷۰میلیون دلار فروخته شد. این پنت هاوس با ۱۳۰۰مترمربع مساحت در بالای هتل نوسازی شده «پیر» نیویورك قرار دارد و دارای یك سالن بزرگ با سقف گچبری شده به ارتفاع هفت متر، پنج اتاق خواب، هفت سرویس بهداشتی كامل، پنج شومینه كف پوشیده از چوب بلوط، چهار تراس و دید ۳۶۰درجه از تمام نیویورك است كه تنها در رویا می توان آن را تصور كرد. بعد از این پنت هاوس ۷۰میلیون دلاری، دومین پنت هاوس گران قیمت دنیا در ساحل میامی قرار گرفته و ۱۸میلیون دلار قیمت دارد. در دكوراسیون داخلی این خانه رویایی چوب آبنوس به كار برده شده كه برش های این چوب در ژاپن انجام شده است. این پنت هاوس پنج اتاق خواب دارد و همه اتاق ها به سرویس صوتی، تصویری و تلویزیون پلاسما مجهزند، حمام های آن همه در كنار شیشه های قدی قرار گرفته اند و زیبایی آن را دوچندان كرده اند.